تبلیغات
آموزش رایگان زبان انگلیسی - چای سبز، منبع سلامتی
آموزش رایگان زبان انگلیسی
زكات العلم نشره

عجیب اما واقعی!
چای سبز، منبعی سرشار از سلامتی
براساس نتایج به دست آمده توسط گروهی از محققان دانشگاهی مصر، چای سبز می‌تواند نقش موثری در بهبود عملكرد آنتی‌بیوتیك‌ها داشته باشد. اگر شما به بیماری‌ای مبتلا هستید كه نیاز به مصرف آنتی‌بیوتیك دارید، به شما توصیه می‌كنیم كه حتما نوشیدن چای سبز را فراموش نكنید.

نوشیدن چای سبز می‌تواند نقش بسیار مهمی در افزایش توانایی آنتی‌بیوتیك‌‌ها داشته باشد، به این ترتیب پیش‌بینی می‌شود نوشیدن چای سبز در مدت زمان تعیین شده به عنوان یك دوره درمانی آنتی‌بیوتیكی بتواند توانایی آنها را تا بیش از 3 برابر افزایش دهد. مصرف همزمان چای سبز و آنتی‌بیوتیك‌ها در 28 بیماری مختلف كه منجر به رشد و گسترش میكروارگانسیم‌ها در قسمت‌های مختلف بدن می‌شوند، نشان داده كه در این شرایط قابلیت آنتی‌بیوتیك‌ها در از بین بردن باكتری‌ها به میزان قابل توجهی بیشتر خواهد شد. این در حالی است كه در برخی موارد چای سبز میزان اثربخشی آنتی‌بیوتیك‌ها را به بیش از 99‌/‌99 درصد می‌رساند.

اگرچه امروز برخی از انواع مختلف باكتری‌ها در برابر بعضی از آنتی‌بیوتیك‌ها مقاوم شده‌اند و به همین دلیل این آنتی‌بیوتیك‌ها هیچ تاثیری در از بین بردن آنها ندارند، اما خوشبختانه چای سبز حاوی تركیباتی است كه حتی می‌تواند بر عملكرد آنتی‌بیوتیك‌ها در برابر این گروه از باكتری‌های مقاوم به داروها نیز تاثیرگذار باشد. این گروه از محققان بر این باورند كه این یافته‌ها می‌تواند راهكار موثری در مقابله با باكتری‌های مقاوم به‌ آنتی‌بیوتیك‌ها باشد. مصرف همزمان چای سبز و آنتی‌بیوتیك‌ها حتی در شرایطی كه فرد تنها مقدار كمی چای سبز نوشیده باشد نیز نه‌تنها در كاهش مقاومت باكتری‌ها نسبت به آنتی‌بیوتیك‌ها موثر خواهد بود بلكه می‌تواند اثربخشی دارو را نیز به حداكثر برساند. بنابراین به نظر می‌رسد در شرایطی كه فرد در سلامت كامل به سر می‌برد نیز نوشیدن چای سبز بتواند در افزایش مقاومت بدنی او در برابر بیماری‌ها موثر باشد و احتمال ابتلا به بیماری‌های عفونی را به حداقل برساند. پس به این ترتیب می‌توانید این ویژگی را نیز به دیگر مزیت‌های مصرف چای سبز اضافه كنید.

مریم وكیلی

منبع: جام جم آنلاین

آرشیو مطالب
نظر سنجی
کدام موضوع برای شما مفید تر است و باید مطالب بیشتری در مورد آن ارسال شود؟
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ