تبلیغات
آموزش رایگان زبان انگلیسی - مقاله نوجوانان: چطور می توانم با موقعیت های استرس زا كنار بیایم
آموزش رایگان زبان انگلیسی
زكات العلم نشره

چطور می‌توانم با موقعیت‌های استرس ‌زا کنار بیایم؟
چند وقتی است که مدام از مدرسه رفتن و کنار آمدن با همه قلدرهایی آن و معلم‌های آزاردهنده و بعد آمدن به خانه و مجبور بودن برای کنار آمدن با پدرومادرم بخاطر مشکلاتی که معلم‌هایم برایم ایجاد کرده‌اند عصبانی و خسته هستم... توصیه‌ای برای من دارید؟


به نظر می‌رسد در موقعیتی هستید که از همه طرف به شما فشار وارد می‌شود. کنار آمدن با قلدرهای مدرسه تمرکز کردن روی درس‌ها را مشکل می‌کند—بعد ممکن است معلم‌ها و والدینتان به شما فشار بیاورند که چرا برای درس خواندن تلاش کافی ندارید. شاید وضعیت شما برای همه پیش نیاید. اما اگر اجازه بدهید که دچار عصبانیت و خستگی شوید، بر احوالات و شادکامی شما تاثیر خواهد گذاشت. و این عادلانه نیست.


مشکل شما این است که با قلدرهای مدرسه کنار بیایید و در مدرسه انتظارات معلم‌ها و در خانه انتظارات والدینتان را برآورده کنید—همه اینها بدون اینکه خونسردیتان را از دست بدهید. واقعاً کار سختی است!

به کسی که به او اعتماد دارید از اوضاع و احوالتان بگویید. کسی را پیدا کنید که طرف شما باشد. ممکن است یک دوست، یک معلم یا یک مشاور باشد. از این فرد بخواهید که چند دقیقه‌ای هم که شده به حرف‌های شما گوش دهد. استرسی که با آن مواجه هستید را برای او توضیح دهید. آرام برخورد کردن با مشکلات باعث می‌شود دچار عصبانیت و کلافگی هم نشوید.

وقتی کسی بدانید که چه مشکلاتی دارید، می‌توانید با کمک او به راهکارهایی برای حل وضعیتتان فکر کنید. تصمیم بگیرید که چطور با آن قلدرها برخورد کنید و آنها را از جلو راهتان بردارید.

عصبانیتتتان را با ورزش و فعالیت فیزیکی کنترل کنید. وقتی عصبانی هستید و احساس کلافگی می‌کنید، با دویدن، تمرین کردن در باشگاه یا فوتبال و بسکتبال بازی کردن با دوستانتان آن را بیرون بریزید.

زمانی را برای ریلکس کردن بگذارید. مهم نیست که چه روز سختی را داشته‌اید، برای ریلکس شدن و خندیدن وقت بگذارید. دوستی را پیدا کنید و با او گپ بزنید—حتی اگر فقط برای چند دقیقه باشد.

انجام این راهکارها به شما کمک می‌کند قبل از اینکه عصبانیت و استرستان بیش از حد شود، آن را کنترل کنید. باید با موقعیتتان برخورد کنید تا استرس‌ها روی هم جمع نشده و بر روحیه و خوشبختی شما تاثیر نگذارد. خونسردیتان را حفظ کنید، بیشتری تلاشتان را به کار گیرید و به سمت افراد مثبت بروید و اجازه ندهید که قلدرهای مدرسه روزتان را خراب کنند.

منبع: كیدزپرشیا


طبقه بندی: بخش اجتماعی و روانشناسی، 
برچسب ها: چطور می توانم با موقعیت های استرس زا كنار بیایم،
ارسال توسط حامی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
کدام موضوع برای شما مفید تر است و باید مطالب بیشتری در مورد آن ارسال شود؟
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ